اخبارواطلاعیه ها

اطلاعیه های سال تحصیلی ۹۶-۹۵

اطلاعیه ۹۵۱۰۰۷_بیانیه پایانی همایش سراسری سال ۱۳۹۵ سرگروه های رشته حسابداری

خدا را شاکریم که به همت اداره کل آموزش و پرورش استان یزد  و با همکاری دفاتر کل فنی و حرفه ای و کاردانش وزارت متبوع،  برگزاری همایش دیگری از سلسله همایش های سراسری گروههای آموزشی رشته حسابداری در آذر ماه ۱۳۹۵ میسر گردید .با عنایت به سخنرانی های ارزشمند و مباحث مطروحه در کارگروه تخصصی شاخه فنی و حرفه ای و کاردانش و برای تبیین و واکاوی استانداردهای مهارتی در نظام جدید آموزشی در شاخه کاردانش و برنامه دیکم و کتاب های تخصصی جدیدالتالیف در نظام جدید آموزشی در شاخه فنی و حرفه ای، مواردی جهت اطلاع و ترتیب اثر درتالیفات و برنامه ریزی های آتی وزارت آموزش و پرورش  تنظیم و مورد توافق سرگروه های محترم سراسر کشور قرار گرفت. بیانیه پایانی این همایش به تفکیک به پیوست ارائه می گردد:

بیانیه پایانی همایش (شاخه فنی و حرفه ای)

بیانیه پایانی همایش (شاخه کاردانش)

دریافت اطلاعیه دبیرخانه توسط گروههای آموزشی استان سیستان وبلوچستان شاخه کاردانش درتاریخ۹۵/۱۰/۵

اطلاعیه ۹۵۰۹۱۶_مسابقات علمی عملی سال تحصیلی ۹۶-۹۵

بخشنامه چهاردهمین دوره مسابقات علمی عملی و هجدهمین دوره جشنواره هنرهای تجسمی هنرستان های فنی و حرفه ای ابلاغ گردید.

در راستای ارتقای کیفیت آموزش های فنی و حرفه ای و عملیاتی نمودن سیاست های معاونت آموزش متوسطه ، شیوه نامه چهاردهمین دوره مسابقات علمی عملی و هجدهمین دوره جشنواره هنرهای تجسمی برای سال تحصیلی ۹۶-۱۳۹۵ پس از تأیید کمیته مستند سازی وزارت متبوع طی بخشنامه شماره ۴۱۰/۱۶۰۴۸۸ مورخ ۹۵/۹/۱۴ به منظور برنامه ریزی و اجرا ابلاغ گردید.

مسابقات و جشنواره های شاخه فنی و حرفه ای در سه مرحله هنرستانی، استانی و کشوری برگزار می گردد. فایل بخشنامه و شیوه نامه ابلاغی مذکور از طریق لینک های زیر قابل دسترسی می باشد.

بخشنامه

شیوه نامه

دریافت اطلاعیه دبیرخانه توسط گروههای آموزشی استان سیستان وبلوچستان شاخه کاردانش درتاریخ۹۵/۹/۱۳

اطلاعیه ۹۵۰۹۰۹_همایش سراسری

قابل توجه سرگروه های محترم استان ها: فایل بخشنامه شرکت در همایش سراسری سرگروه های حسابداری استان ها، ارسالی از آموزش و پرورش  استان یزد به ادارات کل سراسر کشور، به همراه فرم مشخصات شرکت کنندگان به پیوست ارائه می گردد. لطفا فرم های تکمیل شده را تا تاریخ ۹۵/۰۹/۱۸ به آدرس ایمیل دبیرخانه ارسال فرمایید.

دریافت بخشنامه

دریافت فرم مشخصات

دریافت اطلاعیه دبیرخانه توسط گروههای آموزشی استان سیستان وبلوچستان شاخه کاردانش درتاریخ ۹۵/۹/۱۰

اطلاعیه ۹۵۰۹۰۲_ تاریخ و موضوع همایش سراسری

به اطلاع کلیه سرگروه های محترم استان ها می رساند، همایش سراسری گروه های آموزشی حسابداری شاخه فنی و حرفه ای و کاردانش به شرح زیر برگزار خواهد شد.

تاریخ شروع: ۸ صبح سه شنبه ۳۰ آذرماه

تاریخ خاتمه: ساعت ۱۳ روز چهارشنبه اول دیماه

پذیرش: از ساعت ۱۶ دوشنبه ۲۹ آذرماه

دستور جلسات: بحث و تبادل نظر در خصوص محتوای آموزشی نظام جدید با تکیه بر استاندارد و کتاب های جدید التالیف پایه دهم. مستدعی است سرگروه های محترم با آمادگی فکری در باب موضوع دستور جلسات در همایش حضور به هم رسانند.

بیصبرانه منتظر حضور سبزتان در استان یزد هستیم. دبیرخانه راهبری کشوری حسابداری

 دریافت اطلاعیه دبیرخانه توسط گروههای آموزشی استان سیستان وبلوچستان شاخه کاردانش درتاریخ ۹۵/۸/۳۰

اطلاعیه ۹۵۰۸۱۸

سرگروه های محترم آموزشی استان ها، هر چند ارقام و امتیازات قادر به بیان فعالیتهای ارزشمند شما عزیزان نیست و قطعا نمی تواند بیانگر کلیه تلاشها و زحمات شما باشد، اما بررسی عملکرد گروههای آموزشی از راه دور، به ناچار نیازمند تعیین معیارهایی است. لذا معیارهای ارزیابی فعالیتهای اعضای گروههای آموزشی به تفکیک شاخه فنی و حرفه ای و کاردانش به پیوست ارائه می‌گردد.  

معیارهای ارزیابی (شاخه فنی و حرفه ای)

معیارهای ارزیابی (شاخه کاردانش)

دریافت اطلاعیه دبیرخانه توسط گروههای آموزشی استان سیستان وبلوچستان شاخه کاردانش درتاریخ ۹۵/۸/۲

اطلاعیه ۹۵۰۸۰۹

قابل توجه سرگروه های محترم آموزشی

دستورالعمل ارسالی دفتر آموزش دوره دوم متوسطه کاردانش مبنی بر عدم وجود استاندارد صندوقدار فروشگاه در جدول برنامه درسی رشته حسابداری مالی شاخه کاردانش نظام جدید آموزشی در پایه دهم به پیوست ارائه می گردد.  سرگروه های محترم لطفا مطابق این دستورالعمل برنامه درسی هماهنگ را به هنرستان های مجری رشته در استان خود اطلاع رسانی فرمایید.

دریافت پاسخ دفتر کل آموزش دوره دوم متوسطه کاردانش

 دریافت اطلاعیه دبیرخانه توسط گروههای آموزشی استان سیستان وبلوچستان شاخه کاردانش درتاریخ ۹۵/۷/۱۸

اطلاعیه ۹۵۰۸۰۲

قابل توجه سرگروه های محترم آموزشی

در پی سوالات مکرر همکاران پیرامون دروس وجوه نقد و تحریر دفاتر، حسابداری خرید و فروش و ارتباط موثر، سوالات مطرح شده همکاران و پاسخ دفتر کل آموزش های فنی و حرفه ای به پیوست ارائه می گردد.  سرگروه های محترم لطفا به هنرستان های مجری رشته در استان خود اطلاع رسانی فرمایید.

 1. چگونگی ارائه دروس حسابداری وجوه نقد و تحریر دفاتر  و حسابداری خرید و فروش (بصورت متوالی طی دو ترم تحصیلی یا بصورت موازی  طی سال تحصیلی)
 2. نحوه تدریس دروس وجوه نقد و تحریر دفاتر ،دانش فنی پایه ،حسابداری خرید و فروش و ارتباط موثر (بصورت عملی یا تئوری یا توامان)
 3. نحوه ارزشیابی دروس تخصصی تحریر دفاتر و حسابداری خرید و فروش و ارتباط موثر و دانش فنی یک

دریافت پاسخ دفتر کل آموزش های فنی و حرفه ای

 دریافت اطلاعیه دبیرخانه توسط گروههای آموزشی استان سیستان وبلوچستان شاخه کاردانش درتاریخ ۹۵/۷/۱۳

اطلاعیه ۹۵۰۷۱۳

قابل توجه همکاران محترم

کتاب های کمک آموزشی، با توجه به استانداردهای شاخه کاردانش و فنی و حرفه ای، تالیف شده توسط همکاران هنرآموز، در بخش مولفین فعال کشوری وبسایت دبیرخانه راهبری کشوری حسابداری معرفی شده اند. از جمله کتاب های

مسئول سفارشات:

 • خانم ها صالحی و خاموشی

حسابداری حقوق و دستمزد:

 • آقای محمد زاده
 • خانم ایزدی و آقای رضایی
 • آقای جلیلی
 • خانم ناظری

حسابداری صنعتی:

 • آقای فرج زاده
 • آقای محمد زاده

مفاهیم و روش های آماری۲ :

 • خانم مرادی
 • و…

همکاران گرامی می توانند مطابق نیاز خود اقدام به تهیه این کتاب ها از مولفین و ناشران مربوطه نموده و از آن ها در راستای ارتقای سطح آموزشی استفاده نمایند.

دریافت اطلاعیه دبیرخانه توسط گروههای آموزشی استان سیستان وبلوچستان شاخه کاردانش درتاریخ ۹۵/۷/۱۸

اطلاعیه ۹۵۰۷۰۱۱

قابل توجه همکاران محترم

گروه های آموزشی حسابداری شاخه کاردانش می توانند جدول مواد درسی و ساعات درسی هفتگی دوره دوم متوسطه شاخه کاردانش را از لینک زیر دریافت نمایند.

دریافت فایل جدول مواد درسی و ساعات درسی هفتگی دوره دوم متوسطه شاخه کاردانش

ضمنا درس حسابداری مقدماتی می تواند به صورت ترمی-واحدی و یا سالی-واحدی تدریس شود. پیشنهاد می گردد این درس به موازات رایانه کار مالی در طول سال تحصیلی تدریس گردد.

دریافت اطلاعیه دبیرخانه توسط گروههای آموزشی استان سیستان وبلوچستان شاخه کاردانش درتاریخ ۹۵/۷/۱۳

اطلاعیه ۹۵۰۷۰۶

قابل توجه سرگروه های محترم آموزشی

بر مبنای بند ۳ برنامه عملیاتی سال تحصیلی ۹۶-۹۵ دبیرخانه راهبری کشوری حسابداری، در شاخه کاردانش “استاندارد مسئول سفارشات” و در شاخه فنی و حرفه ای کتاب های “ارتباط موثر”، “دانش فنی”، “وجوه نقد و تحلیل دفاتر” به صورت فصل به فصل و مطابق برنامه تعیین شده جهت تحلیل به کارگروه های تخصصی واگذار می گردد. لذا از گروه های آموزشی استان های تعیین شده درخواست می گردد، کارگروه های کشوری را تشکیل داده، محتوای آموزشی را مورد نقد و بررسی قرار داده تا در همایش سراسری سال جاری در اختیار کلیه همکاران قرار گیرد. ضمنامتعاقبا اطلاعات تماس اعضای هر کارگروه به هماهنگ کننده هر گروه، توسط دبیرخانه ارسال خواهد شد.

دریافت اطلاعیه دبیرخانه توسط گروههای آموزشی استان سیستان وبلوچستان شاخه کاردانش درتاریخ ۹۵/۷/۱۳

اطلاعیه ۹۵۰۷۰۴

قابل توجه سرگروه های محترم استان ها

با توجه به لزوم انجام مکاتبات گروههای آموزشی و دبیرخانه از طریق ایمیل رسمی و عدم استفاده از ایمیل های شخصی در این مکاتبات، از سرگروه های محترم استان ها درخواست می شود ایمیل ویژه گروه آموزشی استان خود را به صورت مجزا برای شاخه فنی حرفه ای و کاردانش در قالب پیشنهادی زیر ایجاد کرده و از این پس صرفا با ایمیل مذکور با دبیرخانه مکاتبه گردد. لازم به ذکر است که به نامه هایی که با ایمیل های شخصی ارسال می شود ترتیب اثر داده نخواهد شد.

قالب پیشنهادی ایمیل گروه آموزشی استان ها:

OstanName_Fani_Hesabdari@,,,.com

OstanName_Kardanesh_Hesabdari@,,,.com

به عنوان مثال گروه آموزشی استان ایلام بایستی ایمیل استان خود را تحت نام زیر ایجاد نمایند.

ایمیل شاخه فنی حرفه ای

Ilam_Fani_Hesabdari

ایمیل شاخه کاردانش

Ilam_Kardanesh_Hesabdari

    دریافت اطلاعیه دبیرخانه توسط گروههای آموزشی استان سیستان وبلوچستان شاخه کاردانش درتاریخ ۹۵/۷/۵

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *